Ponad 25 lat doświadczenia w kontroli klimatu w pomieszczeniach. 

Zamgławianie pomieszczeń

Zamgławianie pomieszczeń

METODA ZAMGŁAWIANIA POMIESZCZEŃ

Metoda zamgławiania jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji pomieszczeń. Polega na rozpyleniu środka dezynfekcyjnego w postaci mgiełki, która wypełnia całe pomieszczenie i osiada na powierzchniach, usuwając bakterie, wirusy, a także grzyby. Jest to forma dezynfekcji chemicznej, która jest częścią kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń.

Przy przeprowadzaniu dezynfekcji pomieszczeń przez zamgławianie, stosujemy specjalne urządzenie zwane zamgławiaczem. Urządzenie to generuje drobne cząsteczki środka dezynfekcyjnego, które unoszą się w powietrzu i osadzają na wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu. Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy urządzenie jest ustawione w centralnym punkcie pomieszczenia i wytwarza mgiełkę przez odpowiedni czas.

Używamy różnych środków dezynfekcyjnych, które mogą być stosowane w dezynfekcji metodą zamgławiania, takich jak roztwory na bazie alkoholu, nadtlenku wodoru czy chloru. Wybór środka dezynfekcyjnego dobieramy w zależności od rodzaju pomieszczenia, rodzaju powierzchni, które będą dezynfekowane, oraz rodzaju patogenów, które chcemy usunąć.

zamglawianie-Drypol-dezynfekcja1

Dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie

Zanim zdecydujesz się na przeprowadzenie dezynfekcji metodą zamgławiania, musisz pamiętać, że na czas dezynfekcji oraz określony czas po niej pomieszczenie nie będzie dostępne dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Zanim przystąpimy do zamgławiania, upewniamy się, że wszystkie powierzchnie są wolne od zanieczyszczeń. To pozwoli na lepsze osadzenie się środka dezynfekcyjnego na nich i skuteczniejszą dezynfekcję. Po przeprowadzeniu dezynfekcji dokładnie wietrzymy pomieszczenia lub ozonujemy, aby pozbyć się resztek środka dezynfekcyjnego z powietrza.

Dezynfekcja metodą zamgławiania

Jeśli zauważysz, że w Twoich wnętrzach występują także problemy z wilgotnością, dobrym pomysłem jest również rozważenie osuszania budynków. Oferujemy usługi osuszania w różnych miastach, w tym osuszanie budynków we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku i osuszanie budynków w Warszawie. Możesz również zapoznać się z naszym cennikiem usług osuszania, aby dowiedzieć się więcej o kosztach. Oferujemy również osuszanie po zalaniu, w tym m.in. osuszanie ścian czy osuszanie piwnic. Jeżeli natomiast potrzebujesz dodatkowego wsparcia w zakresie klimatyzacji, zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni klimatyzatorów.